اصلی
برگزاری دوره سیستمهای ایمنی F&G در شرکت گاز استان اردبیل
کد مطلب: 1901
تعداد بازدید: 1494
1396-03-02

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل دوره سیسمتهای ایمنی F&G شرکت ملی گاز ایران با حضور رؤسا و کارشناسان امور HSE شرکت های گاز استانی در استان اردبیل برگزار شد .

مهندس پناهنده معاون امور بهره برداری در ابتدای دوره فوق ضمن عرض خیر مقدم با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره ها و تاکید استمرار این فرآیند جهت کاهش احتمال وقوع حوادث را ضروری دانسته و گردهمایی خانواده بزرگHSE شرکت های گاز استانی را فرصتی مغتنم جهت تشریک دانش فنی و ایمنی بیان کردند.
پناهنده در ادامه از ایمنی به عنوان دژ مستحکم در امواج دریای حوادث نام برد و مطالبی در خصوص تعریف خطر، رویداد ، حادثه و شبه حادثه ، سطوح بلوغ فرهنگ ایمنی ، علل بروز حوادث و بررسی علل و روش های پیشگیری از آنها را عنوان نمود و به ذکر مثال هایی از اقدامات پیشگیرانه و کنترلی و همچنین نقص در آنها پرداخت.
مهندس فیضی رئیس امور HSE و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره بر لزوم توجه جدی به این آموزش از حوادث اخیر شرکتهای گاز استانی و آموزشهای مستمر و البته آموزش اثر بخش تاکید نمودند.
مهندس فیضی اظهار داشت : همه تلاش ما برای ايجاد بستر فرهنگي خلاق و نگرشي نو و سيستماتيک ، به تبيين تأثير متقابل عوامل بهداشت ، ايمني و محيط زيست پرداخته و از اين طريق نواقص ، مخاطرات بالقوه ، حوادث و مشکلات را بطور نظام مند مورد ارزيابي قرار داده و روشهاي مبتني بر پيشگيري را ارائه نموده ایم . همکاران ما در واحد HSE در سال های اخیر گام های موثری در جهت شکل گیری ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در سطح شرکت گاز استان اردبیل برداشته اند که شاهد موفقیت هایی از جمله تندیس سیمین خدمات سبز کشور بوده است ، وی همچنین از حمایت های آقای مهندس خدائی مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل بلحاظ اعلام آمادگی در میزبانی این دوره تقدیر بعمل آوردند.
مهندس یوسفی کارشناس امور HSE ستاد شرکت ملی گاز ایران : با تشریح اهمیت این دوره بیان کرد با توجه به گسترش روز افزون سیستم های ایمنی و آتش نشانی در حوزه گاز و نفت و پیچیدگی سیستم تعالی ایمنی در حوزه ابزار دقیق و برق لازم است هر چه بیشتر در خصوص توانمندسازی کارکنان امور HSE شرکت ملی گاز با توجه به ماموریت سنگین کارکنان ایمنی تلاش شود.
وی مباحث سیستم های F &G شامل مباحث کاربردی برق و الکترونیک ، کلاس های آتش ، انواع تجهیزات اعلام حریق ، تجهیزات خاص اعلام حریق و ادوات مربوطه ، تکنولوژی های جدید سیستم های اعلام حریق و روش های طراحی و انتخاب برند سیستم ، گازهای سمی ، منفجره و خفه کننده و موارد عمومی پرداختند .
وی اضافه کرد : شرکت گاز استان اردبیل بعنوان سردمدار این حرکت ، دوره آموزشی در مورخ 96/3/2 بمدت دو روز با حضور روسا و کارشناسان امور HSE و ایمنی گاز استانها در شهرستان سرعین از توابع استان اردبیل تشکیل داده است.