اصلی
گازرسانی به روستای هشین از توابع شهرستان کوثر در استان اردبیل
کد مطلب: 2156
تعداد بازدید: 565
1397-07-29

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل پروژه گازرسانی به روستای هشین از توابع بخش فیروز شهرستان کوثر با حضور نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار کوثر ، بخشدار ، امام جمعه روستای هشین ، مسئولین ادارات شهرستان کوثر ، مدیر عامل و جمعی از مسئولین شرکت گاز استان اردبیل با حضور اهالی شهید پرور روستای هشین در محل مسجد جامع این روستا به بهره برداری رسید.

فیروز خدائی مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم ، شهدای انقلاب اسلامی و مدافعین حرم را مظهر اقتدار و سربلندی ایران اسلامی در مقابل جبهه کفر و استکبار جهانی برشمرد و افزود : دولت تدبیر و امید به توسعه مناطق اهل سنت توجهی ویژه دارد و در این شهرستان نیز در حوزه گازرسانی گام های بلندی برداشته شده است و امیدواریم بتوانیم خدمات ارزنده ای را به مردم این منطقه ارایه دهیم.

وی در ادامه گفت : در حال حاضر 81 روستای شهرستان کوثر از نعمت گاز طبیعی برخوردار می باشند که 88 درصد از خانوار روستای این شهرستان را شامل می شود.

خدائی با بیان اینکه در حال حاضر 9 پروژه گازرسانی به روستاهای این شهرستان در دست اجراء می باشد ابراز امیدواری کرد تا آینده نزدیک بیش از 98 درصد از خانوار روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.

در این مراسم دکتر خالقی، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توجه همگان به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ، وجود زیرساخت گاز در استان را عامل اصلی رونق اقتصادی و توسعه صنعتی استان برشمرد و افزود : گازرسانی به این روستاها زمینه مهاجرت معکوس از شهر به روستا و رونق گرفتن کسب و کارهای کوچک و محلی را فراهم ساخته و موجبات رشد اقتصادی مناطق روستایی را مهیا می‌سازد.