اصلی
حل مسائل مربوط به انرژی با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی
کد مطلب: 2274
تعداد بازدید: 271
1398-02-18

در نشست مشترك مدیر عامل و مسئولین شرکت گاز استان اردبیل و دانشگاه آزاد اسلامی بر حل مسائل مربوط به حوزه انرژی با همكاری دو مجموعه تأكید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل، فیروز خدائی مدیرعامل این با اعلام خبر فوق اظهار داشت: همكاری با دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌ی آموزش و تحقیقات علمی، موجب تخصصی شدن این دو حوزه خواهد بود چرا که شرکت گاز استان اردبیل در طول سالیان گذشته اقدامات ارزشمندی در حوزه‌ی پژوهش و آموزش انجام داده و در رویكرد جدید، ارتقای سطح مهارت‌ها و تحقیقات علمی در حوزه انرژی جزو اولویتهای این شرکت در بحث آموزش و پژوهش خواهد بود.

وی به بهینه‌سازی سوخت هیترها در این شرکت اشاره كرد و گفت: پژوهش‌های كاربردی روی بهینه‌سازی سوخت هیتر انجام شده و نتایج آن در كاهش و بهینه‌سازی مصرف، مشاهده می شود.

این مقام مسئول با اشاره به بهره مندی 93 درصدی خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی اظهار كرد: در بحث گازرسانیشهری به مرز 100 درصد رسیده‌ایم و تمامی شهرها و اکثریت روستاهای بالای 20 خانوار و واحدهای صنعتی استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

در این جلسه همچنین اسحاق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار كرد: انرژی نقش پایه‌ای در توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی جوامع دارد و بیشتر كشورها درگیر مسائل مربوط به این حوزه هستند كه برای حل این مسائل حضور دانشگاه‌ها مهم و حیاتی است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با احساس مسئولیت در قبال حل مسائل جامعه با استفاده از توانمندی‌های علمی خود اقدام به راه‌اندازی مركز تحقیقات انرژی و آب كرده است و انجام پژوهش‌های كاربردی، نوآوری و كارآفرینی علمی را در حوزه های آب و انرژی در اولویت کاری خود قرار داده است.