اصلی
برگزاری دوره آموزشي عفاف و حجاب در شرکت گاز استان اردبیل
کد مطلب: 2313
تعداد بازدید: 427
1398-04-16

همزمان با دهه کرامت دوره آموزشی عفاف و حجاب برای کارکنان اناث شرکت گاز استان اردبیل با حضور حجت الاسلام دکتر مجتبی نورزاد استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل، فیروز خدائی مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر افزود: منظور از برگزاری این دوره آموزشی ضرورت و اهمیت پرداختن به بحث عفاف و حجاب در جامعه امروز و ارتقای سطح آگاهی بانوان شاغل نسبت به مسئله عفاف و حجاب است.

خدائی با اشاره به اهمیت مقوله عفاف و حجاب در دستگاه‌های دولتی، خاطرنشان کرد: اگر این مهم در اداره‌های استان اتفاق بیفتد در اجرای امور در سطح جامعه نیز می‌توانیم به موفقیت دست یابیم و قطعا نقش حجاب در سلامت روانی، شناخت آسیب های اجتمایی و تقویت بنیان خانواده ها برای همگان ملموس می باشد.

در این دوره همچنین حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجتبی نورزاد ضمن تبیین جایگاه عقلانی حجاب و عفاف با رویکرد به مباحث تاریخی و ادله عقلانی به ضرورت مسئله حجاب در حوزه های فردی و اجتماعی اشاره کرده و تأکید کرد که حجاب نه صرفاً یک موضوع شرعی و دینی و اسلامی بلکه امری فرادینی و باوری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه حجاب در تحکیم بنیان خانواده اشاره کرد و اظهار داشت: عفاف و حجاب به عنوان مقوله مهم در امنیت اجتماعی و مایه رشد و بالندگی همه جانبه جوامع می باشد که بایستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و الان مقوله حجاب به عنوان یک گفتمان در عرصه بین المللی مطرح شده است و نقش خطیر این موضوع بر همگان روشن شده است.

گفتنی است دوره مذکور همزمان با دهه کرامت و در راستای پاسخ به شبهات، شیوه های ترویج عفاف و حجاب در ادارات و مبارزه با بدحجابی برگزار شده است.