اصلی
برگزاری مانور انفجار و آتش سوزی در ایستگاه CGS شهرستان سرعین از توابع استان اردبیل
کد مطلب: 2350
تعداد بازدید: 253
1398-06-03

مانور انفجار و آتش سوزی در ایستگاه CGS شهرستان سرعین با مشاركت اداره گاز و سایر دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان شبیه سازی و اجراء شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل ، مهار آتش سوزی احتمالی در ایستگاه تقلیل فشار گاز در سه راهی شهرستان سرعین ، اطفای حریق و امداد رسانی از جمله بخش های مهم این مانور بود كه با همكاری هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی شهرستان سرعین با برنامه ریزی واحد HSE شرکت گاز استان اردبیل برگزار گردید.

سردار اسماعیلی مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به اینكه مشاركت و حضور فعال واحدهای درگیر در مانور به منظور كاهش آسیب پذیری در هنگام وقوع این حوادث ضروری است ، افزود: ایجاد آمادگی و افزایش توانمندی های واحدهای عملیاتی برای توسعه راه حل های مقابله با بحران با مشارکت فعال واحدهای معین و سایر سازمانها به منظور کاهش آسیب پذیری، حفظ زیر ساختهای حیاتی و مدیریت بحران ناشی از تهدیدات و حوادث احتمالی طبیعی و ایجاد یکپارچگی در اجرا و ارزیابی مانورهای مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و یافتن نقاط ضعف و قوت، تهدید و فرصت در مانورها جهت تعریف اقدامات اصلاحی پیشگیرانه از اهداف این مانور است.

وی ادامه داد: حضور نیروهای آتش نشانی ، عوامل تعمیرات اداره گاز ، اطلاع رسانی به شهرهای معین جهت امداد رسانی ، حضور نیروهای بسیجی و هلال احمر و انتقال مصدومان حادثه به اورژانس ، تشكیل جلسه اضطراری مدیریت بحران ، گردآوری اطلاعات و راه اندازی و برقراری مجدد گاز مشتركین از جمله بخش های این مانور بود.

تعداد مشتركین گاز در شهرستان سرعین واقع در استان اردبیل 11 هزار مشترک است كه برای این منظور 172 هزار و 350 متر لوله گذاری و 4 هزار و 260 عدد علمك نصب شده است.