اصلی
برگزاری مانور نشتی و قطع گاز در اثر زلزله در سطح شهر خلخال
کد مطلب: 2383
تعداد بازدید: 86
1398-07-20

مانور زلزله و مقابله با حوادث ناشی از نشت گاز در شهرستان خلخال و با حضور نیروهای عملیاتی شهرهای کلور و هشجین و نیروهای امداد، تعمیرات و ابزار دقیق اداره گاز شهرستان خلخال، زیر نظر امور HSE و پدافند غیرعامل این شرکت اجرا گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل، سردار اسماعیلی مدیر عامل این شرکت با اشاره به اینکه برگزاری مانورهای مقابله با شرایط اضطراری یکی از اولویت های کاری مهم شرکت می باشد و بی شک تاثیر بسزایی در ارتقاء توان عملیاتی کارکنان  و نیز هماهنگی میان نهادهای ذیربط دارد، گفت : حصول اطمینان از کفایت تمهیدات حفاظتی زیر ساختها، کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات، توانمندسازی نیروی انسانی و تأسیسات در برابر مخاطرات ناشی از زلزله، شناسایی نقاط قوّت و ضعف، مشخص نمودن نقش ها و مسئولیت ها، ارتقاء توان مدیریتی مسئولین ذیربط، هماهنگی بیشتر علمی و عملیاتی مؤثر بین کمیته پدافند غیر عامل و مدیریت بحران و ارزیابی میزان آماده بکار بودن و صحّت عملکرد تجهیزات در برابر تهدیدات و بحران های احتمالی و ... از جمله اهداف این مانور می باشد.

وی با بیان اینکه این مانور به لحاظ نحوه اجراء و حضور نیروهای عملیاتی شهرهای دیگر در محل حادثه فرضی منحصر بفرد است گفت: در این مانور بر اثر زلزله فرضی در سطح شهر خلخال، گاز برخی از محلات این شهر بر اثر نشتی دچار قطعی شده و با اعزام تیم های عملیاتی به محل حادثه اقدامات لازم در خصوص کنترل وضعیت و تخلیه گاز خطوط تغذیه صورت می گیرد.

اسماعیلی با اشاره به اهميّت آمادگي در برابر حوادث مشابه از برگزاري كلاسهاي متعدّد آموزشي توسط واحد بهداشت، ايمني و محيط زيست شركت گاز استان خبر داد و گفت طبق برنامه ريزي هاي انجام يافته مانورهاي مشابهي در سطح ايستگاه هاي تقلیل فشار گاز و نيز برخي مناطق روستايي و مدارس استان برگزار مي شود.