اصلی
توسعه گازرسانی به روستاها ، مظهر خدمت گذاری تلاشگران صنعت گاز
کد مطلب: 2437
تعداد بازدید: 115
1398-10-03

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به توسعه شبکه گازرسانی در این استان گفت: کارکنان ، پیمانکاران و کلیه دست اندرکاران صنعت گاز استان اردبیل در آینده ای نزدیک به استان سبز مبدل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل، سردار اسماعیلی مدیر عامل این شرکت از پوشش 100 درصدی جمعیت شهری و 94 درصدی جمعیت روستایی این استان در شبکه گازرسانی خبر داد و گفت: از بدو تاسیس این شرکت در استان اردبیل تا بحال تعداد 1291روستا در سطح استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند که از این تعداد 891 روستا در دوران دولت یازدهم و دوازدهم به شبکه گاز وصل شده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل، با اشاره به اینکه بیش از 483 هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی در سطح استان برخوردارند، تصریح کرد: از این تعداد بیش از 357 هزار مشترک شهری و بیش از 125 هزار مشترک روستایی می باشد.

اسماعیلی ، از گازرسانی به 116روستا در مناطق سخت‌گذر ، برفگیر و کوهستانی استان اردبیل خبر داد و اظهار داشت : با برنامه‌ریزی انجام شده همزمان با دهه فجر ، قسمت اعظمی از این روستاها به شبکه گاز وصل می شوند و با بهره مندی 116 روستا از گاز طبیعی درصد بهره مندی خانوار روستایی به 98 درصد خواهد رسید. 

این مقام مسئول تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان را 235هزار و 595 مورد عنوان کرد و گفت : از این تعداد شش هزار و 98 مورد در 9 ماهه سالجاری اجرایی شده است.