اصلی
برگزاری مانور انفجار و آتش سوزی در اثر نشتی گاز در ایستگاه CGS شهرستان کوثر استان اردبیل
کد مطلب: 2438
تعداد بازدید: 89
1398-10-05

مانور انفجار و آتش سوزی در اثر نشت گاز از فلنج فیلتر در یكی از ایستگاه های CGS شهرستان کوثر با مشاركت آتش نشانی و سایر دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان شبیه سازی و اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل، مهار آتش سوزی احتمالی در ایستگاه تقلیل فشار گاز در ورودی شهرستان کوثر ، اطفای حریق و امداد رسانی از جمله بخش های مهم این مانور بود كه با همكاری فرمانداری ، نیروی انتظامی ، اورژانس ، هلال احمر، پلیس راه و آتش نشانی کوثر برگزار شد.

عبدالرشیدی مسئول مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در حاشیه برگزاری این مانور گفت: این مانور با هدف ایجاد آمادگی و افزایش توانمندی های واحدهای عملیاتی و با همکاری اکیپ های درون سازمانی و برون سازمانی و با محوریت آمادگی در هنگام بروز نشتی در ایستگاههای تقلیل فشار گاز اجرایی شد.

وی اضافه كرد: این مانور به منظور حصول اطمینان از کفایت تمهیدات حفاظتی زیر ساختها، کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدات، ارزیابی آمادگی دستگاه های امداد رسان و میزان هماهنگی در برخورد با حادثه، افزایش آگاهی و سرعت عمل گروه های مختلف در رسیدن به محل حادثه و شناسایی نقاط ضعف و قوت و ارایه راهکارها و پروژه های بهبود انجام شد.