اصلی
مصرف بيش از 1/9 ميليارد مترمكعب گاز طبيعي در استان اردبیل طی 9 ماهه نخست سالجاری
کد مطلب: 2453
تعداد بازدید: 75
1398-10-23

مديرعامل شركت گاز استان اردبیل از مصرف بیش از یک میلیارد و نهصد میلیون متر مکعب گاز طبيعي طي 9 ماهه سال جاری در استان خبر داد و گفت: با توجه به کوهستانی بودن و برودت هوا در استان اردبیل و با شروع فصل زمستان، مصرف گاز مشترکین خانگی در روزهای اخیر نسبت به روزهای قبل از آن افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل، سردار اسماعیلی مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه در 9 ماهه سالجاری در بخش هاي خانگي، تجاري و صنعتي و نیروگاه استان بیش از یک میلیارد و نهصد میلیون متر مکعب گاز مصرف شده، افزود: از کل گاز مصرف شده در استان، 1/16 میلیارد متر مکعب مربوط به مصرف خانگی ، تجاری و صنعتی و 754 میلیون متر مکعب گاز نیز از سوی نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل مصرف شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: این میزان مصرف گاز طبیعی در استان 0/2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته که بخش خانگی و صنعتی با 108 میلیون متر مکعب مصرف رشد و بخش نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل با 105 میلیون متر مکعب کاهش مصرف گاز نسبت به سال گذشته مواجه بوده است.

در پایان مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل تصریح کرد: شهروندان گرامی می توانند در مواقع بروز حوادث مربوط به گاز طبیعی و مشکلات فنی با واحد امداد شرکت گاز استان اردبیل در هر ساعت از شبانه روز با شماره گیری 194 تماس بگیرند.