اصلی
آموزش نکات ایمنی و تأکید بر مصرف بهینه گاز طبیعی همزمان با شیوع فصل سرما
کد مطلب: 2455
تعداد بازدید: 116
1398-10-29

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از کلیه هموطنان و بخصوص اهالی محترم استان خواست تا با رعایت مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی از بروز افت فشار جلوگیری نمایند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان اردبیل، سردار اسماعیلی مدیر عامل این شرکت در خصوص ضرورت رعایت نکات ایمنی گاز شهری گفت: مشترکین گاز طبیعی بایستی پیش از رسیدن فصل سرما همه وسایل گرمایشی خانه‌ی خود را سرویس کنند تا با کمترین مشکل در فصل سرما مواجه شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در ادامه گفت : زمانی که گاز در هوا منتشر شود با هوا ترکیب شده و می‌تواند در صورت رسیدن به شعله  آتش یا یک منبع قابل اشتغال آتش گیرد، گاز طبیعی به هیچ وجه سمی نیست اما در صورتی که به مقدار زیاد در فضایی بسته جمع شود، اکسیژن هوا را از میان برده و موجب بی‌هوشی می‌شود.

وی به آموزش نکات ایمنی که در زمان نشت گاز باید انجام شود، پرداخت و گفت: در صورتی که شهروندان متوجه نشت گاز شدند و احساس کردند گاز در داخل فضای خانه‌ آن‌ها پر شده است، ابتدا باید درب‌ها و پنجره‌ها را باز کرده، از کشیدن سیگار و یا روشن کردن کبریت و یا زدن کلید برق و یا روشن کردن لوازم برقی خودداری کنند تا هیچ منبع قابل اشتعالی را به وجود نیاورند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل توصیه کرد : شهروندان باید مطمئن شوند که لوله بخاری و هواکش‌های خانه مسدود نشده است و درست کار می‌کنند تا این‌که دود و بخار بتواند به‌راحتی از این هواکش ها به بیرون منتقل شود.

وی خاطرنشان کرد : افراد باید مدخل ورودی و خروجی هوا برای سوخت مناسب را همیشه تمیز نگه دارند، چون وجود هوا برای سوخت کامل و ایمن و خروج کامل منوکسیدکربن در بخاری و شومینه‌ها لازم است.

به گفته وی همه ساله همزمان با فرارسیدن فصل سرما شرکت گاز استان اردبیل برنامه های متنوعی در خصوص ترویج فرهنگی ایمنی گاز به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی ناشی از گاز طبیعی به مرحله اجرا در می آورد که توسعه فعالیتهای آموزشی و حضور کارشناسان امور HSE شرکت در مدارس و مساجد جهت آموزش نکات ایمنی گاز ، نصب بنر توصیه های ایمنی در مجتمع های مسکونی و .... نمونه ای از این فعالیتها می باشد.

در پایان اسماعیلی گفت : با توجه به برودت هوا، جهت جلوگیری از افت فشار گاز طبیعی و استفاده مشترکین از نعمت گاز طبیعی از کلیه مردم شریف استان درخواست نمود در مصرف گاز حداکثر صرفه جویی را نموده و نسبت به خاموش کردن وسایل گازسوز اضافی اقدام نمایند.